A forrásnál kell elfojtani a járványt
Obama szerint lehetnek még ebolás megbetegedések Amerikában
Az amerikai elnök megismételte korábbi álláspontját, amely szerint az Egyesült Államokat úgy lehet a leghatékonyabban megóvni az ebolától, ha a járványt a forrásánál fojtják el.
2014.10.30 08:09MTIMindaddig lehetnek még újabb ebolás megbetegedések az Egyesült Államokban, ameddig Nyugat-Afrikában nem sikerül megfékezni a járványt - jelentette ki szerdán a washingtoni Fehér Házban Barack Obama amerikai elnök, amikor a járvány sújtotta országokból visszatért egészségügyi önkéntesek csoportját fogadta.
Az elnök az élő adásban közvetített beszédében megismételte korábbi álláspontját, amely szerint az Egyesült Államokat úgy lehet a leghatékonyabban megóvni az ebolától, ha a járványt a forrásánál fojtják el.
Obama a nemzeti érdek mellett Amerika különlegesnek mondott mivoltát is felemlegette, hangsúlyozva, hogy hazája olyankor is a rászorulók segítségére siet, ha más nem tud, vagy nem akar.
Az elnök védelmébe vette a járvánnyal kapcsolatban elfogadott szövetségi irányelveket, amelyek nem írnak elő sem beutazási tilalmat a járvány sújtotta országokba, sem pedig azt, hogy az onnan visszatérő egészségügyi alkalmazottakat elkülönítsék.
Obama, aki szerint a szövetségi fellépés az ebola elleni harc négy évtizedének tudományos tapasztalatain alapul, óvott attól, hogy a túlzott szigorral elriasszák el az egészségügyi önkénteseket a járvány leküzdéséhez nélkülözhetetlen szerepvállalástól.
"Tudjuk, hogyan kezeljük ezt a betegséget" - jelentette ki Obama az amerikai közvéleményben kialakult félelmek eloszlatására, hozzátéve, hogy eddig még mind a hét, az Egyesült Államokban kezelt amerikai beteget sikerült meggyógyítani.
Obama gyakran szólal meg a témában, és ennek hátterében egyfelől az áll, hogy az Egyesült Államokban országszerte nyugtalanságot keltett annak a két dallasi nővérnek a megfertőződése, aki egy ebolában elhunyt beteget ápolt, másfelől pedig a járvány a jövő keddi "félidős" választások kampánytémájává vált.
A republikánusok az elmúlt hetekben azzal vádolták az elnököt, hogy nem fordít elegendő figyelmet az ebola elleni küzdelemre, a demokraták pedig az ellenzéki párt hibájául rótták fel, hogy az általa kikényszerített költségvetési megszorítások miatt csökkent a járvány elleni fellépés ügyében illetékes szövetségi közegészségügyi intézmények büdzséje is, és hogy az országnak már egy éve nincs tisztifőorvosa.
A keddi politikai erőpróba nyomán a legtöbb elemzői előrejelzés szerint a republikánusok tovább növelhetik többségüket a képviselőházban, és megszerezhetik a szenátus feletti ellenőrzést is.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06