Bizonytalan hírek
Fegyveresek támadtak meg egy foglyokat szállító buszt, sok halott Irakban
Fegyveresek támadtak meg egy foglyokat szállító buszt csütörtök hajnalban az iraki fővárostól, Bagdadtól északra.
2014.07.24 10:33MTIEgyes jelentések szerint a támadók 52 rabot és 8 katonát megöltek, míg más jelentések ötvenegy halottról és kilenc megölt katonáról szólnak.
A rajtaütés előzménye, hogy Bagdadtól húsz kilométerre, Tadzsinál fegyveresek aknavetőkből támadást indítottak a település katonai támaszpontja ellen, ahol a terrorizmussal vádolt foglyokat őrizték. Lázadástól tartva a hatóságok úgy döntöttek, hogy a foglyokat elszállítják.
A jármű mellett, egy elhagyatott területen az út mentén elhelyezett pokolgép robbant, majd fegyveresek rohamozták meg a buszt. Egyelőre nem tisztázott, hogy kik voltak a támadók.
Az ügyben vizsgálat indult. Idén június 23-án hasonló eset történt. Ismeretlen fegyveresek rajtaütöttek egy rabokat szállító járműoszlopon, hetvenegy rab meghalt. A buszokban, a fővárostól mintegy 100 kilométerrel délre található Hilla település katonai alakulatának börtönéből átirányított több tucatnyi rab tartott al-Kaszim város börtönébe. Hilla városa Bábil tartomány székhelye.
Katonai alakulata felelős a biztonság fenntartásáért a tartományban, különösen annak északi, "Halálháromszögnek" nevezett részében. A többségében síiták lakta területen ugyanis több szunnita településcsoport található.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:30 Becsapódott egy jemeni rakéta a Ben Gurion repülőtér közelében
- 22:27 Közel kétszáz szurkolót vett őrizetbe a rendőrség Horvátországban
- 20:25 Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával
- 18:23 Franciaországban a rendőrök kiszabadítottak egy férfit, akit két nappal korábban elraboltak
- 16:55 Törölte napi több tucat járatát a United légitársaság New York egyik meghatározó repülőterén
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06