Komoly visszaéléseket találtak
Neves kínai egyetemeken is virágzik a korrupció
A pekingi Népi Egyetem után a nagyhírű sanghaji Fudan Egyetemen is komoly visszaéléseket találtak a korrupcióellenes vizsgálatok során.
2014.07.08 10:20MTI
A hatóságok szerint a Fudan Egyetem több téren is elmarasztalható: így szabálytalanul költött el több millió jüant a tudományos kutatási alapjából, az egyetem vezetésén belül követhetetlenek a döntéshozatali jogkörök, az általa kezelt vállalatoknál hiányzik a felülvizsgálat.
A legjobbként számon tartott sanghaji egyetem pártbizottságában nem adott a hivatalnokok rendszeres ellenőrzése és felülvizsgálata, ami már magában is a korrupció táptalajaként szolgál - áll a jelentésben.
A hatóságok a hibák korrigálására és a jelenlegi mechanizmusok felülvizsgálatára szólították fel az egyetemet. A Fudan az elmúlt év során már a sokadik felsőoktatási intézmény, amelyben a korrupcióellenes hatóságok visszaéléseket találtak.
Korábban a pekingi Népi Egyetem felvételért felelős igazgatóját, Caj Zsung-senget vették őrizetbe a hatóságok, aki kenőpénzt fogadott el a jelentkezők felvételének segítéséért, de vizsgálják az egyetem oktatási hivatalának ügyvezető dékánját, Hu Csuant, aki a korábbi elnök titkáraként is szolgált.
December végén a kelet-kínai Hangcsou város Csöcsiang Egyetemének alelnökét, Csu Csient "gazdasági problémák", vagyis korrupció miatt vizsgálták. Szintén a múlt év végén bukott meg a délnyugati Szecsuan Egyetem alelnöke, An Hszien-jü, aki egyebek közt az intézmény infrastrukturális beruházásainak kezeléséért felelt.
Az egyetemeken tapasztalható korrupcióra a helyi sajtó évek óta próbálja felhívni a figyelmet, rámutatva, hogy az intézmények befektetéseinek, kutatási forrásainak terén és a felvételik folyamatában is gyakran fedezni fel szabálytalanságokat.
A rendszer ugyanakkor belterjes, átláthatatlan, felülvizsgálata elégtelen. Kínában az egyetemek vezetőit általában a kormány jelöli ki, rangjuk a politikai hivatalnokok rangjával egyenlő, őket korábban a legritkább esetekben vonták felelősségre.
Az egyetemek fokozott ellenőrzése a kormány korrupcióellenes küzdelmének központjában is áll: eddig mindhárom, átfogó központi inspekció során szerepelt egyetem a vizsgált intézmények között.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:01 A katolikusok imádták - Trump szerint nincs miért bocsánatot kérnie a pápás AI-képből
- 8:00 Az USA Legfelsőbb Bírósága jóváhagyta Trump transznemű katonákra vonatkozó tilalmát
- 6:01 AI-botokkal manipulálták a felhasználókat - botrány a Zürichi Egyetem titkos Reddit-kísérlete körül
- 22:50 Catalin Predoiu belügyminiszter lett az ügyvivő miniszterelnök Romániában
- 20:49 San Diego partjainál többen meghaltak egy hajótörésben
- 18:48 Bejelentette lemondását Marcel Ciolacu román miniszterelnök
- 16:39 Nicusor Dan: nem a pártoknak, hanem a társadalomnak kell irányt választani Románia számára
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06