Sárga festék, román zászló
Meggyalázták Bethlen Gábor fejedelem nagyváradi szobrát
A szobrot sárga festékkel kenték össze, és a fejedelem nyakába román zászlót kötöttek.
2014.06.11 11:06MTI
freedigitalphotos.net/Simon Howden
Meggyalázták Bethlen Gábor erdélyi fejedelem nagyváradi egészalakos szobrát - írja szerdai számában a Krónika erdélyi magyar napilap. A lap beszámolója szerint a szobrot sárga festékkel kenték össze, és a fejedelem nyakába román zászlót kötöttek.
A megcsúfított szoborról az egyik közösségi hálón tett közzé hétfőn készített képeket egy nagyváradi polgár. A szoborgyalázók a piros-fehér-zöld szalagos koszorúkat is szétdobálták a szobor talapzatától.
A Krónika beszámolója szerint keddre civilek tüntették el a szoborról a festéket és a zászlót, ők gyűjtötték össze a talapzathoz a szétdobált koszorúkat. Bethlen Gábor fejedelem egészalakos szobrát, Kós András alkotását 2003-ban állíttatta a református egyház, de a szobor azóta a polgármesteri hivatal tulajdonába került.
A szobor ismeretlen meggyalázói ellen a városháza tehetne feljelentést, de eddig nem tett. Sárközi Zoltán, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) nagyváradi önkormányzati képviselője a lapnak elmondta, nem egyedi esetről van szó. A városban József Attila, Czárán Gyula és Szacsvay Imre szobrát is meggyalázták korábban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


