Kalinyingrádban
Egymáson tartják a szemüket: orosz hadgyakorlat, egy időben a NATO-manőverekkel
Kalinyingrád Oroszországnak az orosz területtől teljesen elszigetelt városa, Lengyelország és Litvánia között fekszik.
2014.06.10 11:45MTI
Forrás: youtube.com
Oroszország hadgyakorlatokat tart kalinyingrádi enklávéjában, "hasonlókat" azokhoz, amelyeket a NATO kezdett az orosz határ közelében a balti országokkal - jelentette be kedden az orosz védelmi minisztérium.
"Az orosz védelmi minisztérium által a Kalinyingrád térségbeli manőverekbe bevont résztvevők, erők és eszközök száma, mennyisége hasonló a NATO-országok határtérségi hadgyakorlatába bevontakhoz" - olvasható a minisztérium közleményében. E manőverekre "egy időben" kerül sor a "Baltops" multilaterális haditengerészeti gyakorlattal és az azzal párhuzamos "Kardcsapás" szárazföldi művelettel. A NATO ezeket 2010 óta minden évben megtartja a balti államokban - folytatódik a kommüniké. Kalinyingrád Oroszországnak az orosz területtől teljesen elszigetelt városa, Lengyelország és Litvánia között fekszik.
A NATO-manőverekben az idén mintegy 4700 katona és 800 jármű vesz részt összesen tíz országból, köztük britek, kanadaiak, amerikaiak, finnek és lengyelek. A hadgyakorlatok hétfőn kezdődtek Lettországban, és 20-án a szomszédos Litvániában fejeződnek be.
Oroszországot eredetileg meghívták e manőverekre, de miután Oroszország márciusban magához csatolta a Krím félszigetet, az atlanti szövetség felfüggesztette katonai együttműködését Moszkvával.
"A NATO-nak az a mesterkélt próbálkozása, hogy folytatja kelet felé terjeszkedését és katonai infrastruktúrájának megerősítését a határok, köztük Oroszország határai mentén, a kívánttal ellentétest hatást fog kiváltani" - fejtette ki Szergej Lavrov, az orosz diplomácia vezetője a finn kollégájával, Erkki Tuomiojával Turkuban tartott hétfő esti találkozó után.
Az atlanti szövetség terjeszkedése "ellentmond azoknak a kötelezettségeknek, amelyeket a NATO tagállamai is vállaltak az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) keretében, valamint a NATO és Oroszország közötti együttműködés 1997-ben aláírt alapító okiratában - hangsúlyozta az orosz külügyminiszter.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


