Életveszélyes lehet az utcán tartózkodni
Éjszakai kijárási tilalom Donyeck megyében
A "terroristák" a Twitteren tették közzé, hogy a "korábban kihirdetett hadiállapottal összefüggésben keddtől kezdődően 22 órától 6 óráig kijárási tilalmat vezettek be".
2014.05.28 09:35MTI
Éjszakai kijárási tilalmat vezettek be Donyeck megyében a Moszkva-barát szakadárok - jelentette szerdán az UNIAN hírügynökség. A hírügynökség tájékoztatása szerint a "terroristák" a Twitteren tették közzé, hogy a "korábban kihirdetett hadiállapottal összefüggésben keddtől kezdődően 22 órától 6 óráig kijárási tilalmat vezettek be".
A szakadárok közleményükben arra figyelmeztetnek, hogy ebben az időszakban életveszélyes az utcán tartózkodni. Azt javasolják a helyi lakosoknak, hogy állandóan legyen náluk személyigazolvány.
Emellett arra is kérik őket, hogy nem hagyják járműveiket a kormányzati épületek környékén lévő utcákban. Donyeck városában és környékén hétfő reggel súlyos harcok bontakoztak ki a helyi fegyveresek és a terrorellenes műveletben részt vevő katonák és gárdisták között.
A hadsereg légierőt is bevetett. Alekszij Dmitraskovszkij, a terrorellenes művelet katonai szóvivője közölte kedden, hogy Donyeckben legalább 200 "terroristát" öltek meg az ukrán biztonsági erők.
Ezzel szemben Denisz Pusilin donyecki szakadár vezető azt állította, hogy a terrorellenes művelet hétfőn újraindított "aktív fázisában" mintegy 100-an vesztették életüket, közöttük 20-50 civil.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06