Veszélyes szakma
Rátámadtak egy választási tisztségviselőket szállító buszra - egy halott
Indiában április elején vette kezdetét a világtörténelem eddigi "legnagyobb" parlamenti választása, amelynek során több mint egy hónapon át 814 millió embert várnak az urnákhoz.
2014.04.24 19:53MTI
Fegyveresek támadtak egy választási tisztségviselőket szállító buszra Kasmír indiai fennhatóság alatt álló részén csütörtökön, a golyózáporban egy ember életét vesztette és négyen megsebesültek.
Indiában április elején vette kezdetét a világtörténelem eddigi "legnagyobb" parlamenti választása, amelynek során több mint egy hónapon át 814 millió embert várnak az urnákhoz. A csütörtöki nap az eddigi második legnagyobb részvételt eredményezte a voksoláson, ugyanakkor országosan összesen hatan vesztették életüket a szavazással összefüggésbe hozható erőszak miatt.
A választási tisztségviselők a voksolás végeztével elhagyták a Szrinagar városától 65 kilométerre fekvő Nagbal falut, amikor a felkelők rájuk támadtak. A rendőrség elmondta, hogy egy választási biztos, a félkatonai szervezetek két tagja, valamint egy rendőr sebesült meg a merényletben.
A nap folyamán több száz tüntető köveket dobált a szavazóhelyiségekre a vitatott térségben, a biztonsági erők pedig könnygázt vetettek be a tömeg feloszlatására.
Az 1,3 millió választásra jogosult személy 28 százaléka adta le szavazatát csütörtökön az indiai Kasmírban - mondta Umang Narula, a Választási Bizottság munkatársa. Az 543 mandátumot számláló indiai parlament csupán hat képviselőjét választják meg Kasmírban, biztonsági megfontolásokból azonban a szavazás több napon keresztül tart.
A felkelők és szakadár politikusok arra szólították fel Kasmír lakosságát, hogy bojkottálják a szavazást, és ezzel mutassák meg, hogy nem ismerik el India fennhatóságát a térségben.
Az India és Pakisztán között felosztott Kasmír Indiához tartozó területén több fegyveres csoport küzd Újdelhi kormányzása ellen. 1989 óta mintegy 68 ezren haltak meg a fegyveres összetűzésekben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:16 Baleset a budaörsi repülőnapon: nézőkre dőlt egy LED-fal, hárman kórházba kerültek
- 22:43 Ezrek ünnepelték Stonehenge ősi köveinél a nyári napfordulót
- 20:07 Gyönyörű baleset - ütközés után beindult a tüzijáték-rakomány a kamionban - videó
- 18:53 Újabb idegenhonos faj bukkant fel az Alcsi Holt-Tiszán - már szaporulat is bizonyítható
- 16:03 Alien-szerű lények vonultak át az úton Kingsportban - videó
- 14:31 Hatalmas tűz tombol a horvát tengerparton
- 12:11 Egy idős férfi autóval ment le Róma híres nevezetességén, a Spanyol lépcsőn - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06