Manipulált, meghamisított adatok
280 doktori disszertációt vizsgál át egy tokiói elitegyetem
A tokiói Waseda Egyetem, egy volt diákja publikációit érintő botrány miatt, az összes - mintegy 280 - doktori disszertációt átvizsgálja, amely a felsőbb és mérnöki tudományok (advanced science and engineering) intézetében eddig született.
2014.04.07 18:01MTI
A botrányban érintett Obokata Haruko a tokiói elitegyetem 2007-ben alapított intézetében szerzett doktori címet 2011-ben. Azzal vádolják, hogy szerzőtársaival manipulálta és meghamisította az adatokat több őssejtkutatásról szóló cikkben, amelyeket a Nature című brit tudományos folyóiratban publikáltak január végén.
Amennyiben más disszertációknál is hasonló visszaélésekre bukkannak, az egyetem fontolóra veszi a doktori címek visszavonását. A 30 éves Obokata Haruko ügyvédje hétfőn bejelentette: védence szerda délután sajtótájékoztatót tart az ügyben egy oszakai hotelben.
Jelezte ugyanakkor azt is, hogy Obokatát labilis pszichés és fizikai állapota miatt hétfőn kórházba szállították Oszaka prefektúrában. Közben a kutató munkaadója, a kobei Riken kutatóintézet április 1-jei keltezéssel meghosszabbította Obokata szerződését, és ő is jelezte, hogy szeretné folytatni itteni kutatásait.
A tokiói Waseda Egyetem múlt héten kezdte el vizsgálni Obokata disszertációját, a Riken intézet ezt követően észlelte, hogy a Nature-publikációkat is érintheti az adatok manipulációja. A Riken most azt tervezi, egyéves kutatás keretében jár utána annak, hogy a fiatal kutató eredményei helytállóak-e.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


