Sok rab kiszabadult
Gránátvetős szöktetés a jemeni központi börtönben
Gránátvetőket is bevetve megtámadta a jemeni főváros központi börtönét egy fegyveres csoport csütörtökön este és kiszabadított sok rabot, a támadásban heten meghaltak.
2014.02.13 20:47MTIA fegyveresek először felrobbantottak egy autót a börtön kapujánál, ezután tűzharc tört ki az őrök és a támadók között. A zűrzavart kihasználva több rab megszökött. A szökevények számát nem közölte a jemeni hírügynökség, és azt sem, hogy milyen bűnök miatt kerültek rács mögé - adta hírül a SABA jemeni hírügynökség.
A Reuters brit hírügynökség megjegyzi, hogy az al-Kaida nemzetközi terrorista szervezet több tagját is őrizték a börtönben.
A hírügynökség ugyanakkor a jemeni hírszolgálattól eltérően úgy tudja, hogy a támadóknak nem sikerült kiszabadítaniuk rabokat. Szemtanúk szerint a támadás után a rendőrség katonai egységekkel megerősítve lezárta a környéket és a repülőtérre vezető főutat, amely mellett a börtön található.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:03 Alien-szerű lények vonultak át az úton Kingsportban - videó
- 14:31 Hatalmas tűz tombol a horvát tengerparton
- 12:11 Egy idős férfi autóval ment le Róma híres nevezetességén, a Spanyol lépcsőn - videó
- 10:04 Ékszerteknős-invázió - Tatabányán és Veresegyházon már megkezdték az eltávolításukat
- 8:50 Ismét magyar katonaorvos került vezető pozícióba a NATO-ban
- 6:21 Kipattantak a kocsiból gyújtogatni, de végül látványos kémiai kísérletet hajtottak végre - videó
- 22:16 A NASA újból elhalasztotta a magyar asztronautát is szállító Axiom 4 misszó indítását
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06