De legalább a hőmérséklet csökkent
Újabb áldozatot követelt az ausztráliai bozóttűz
Tovább tombolt a bozóttűz pénteken Ausztrália déli részében. Újabb ember meghalt, számos lakos elhagyta a leginkább veszélyeztetett területeket.
2014.01.17 13:28MTI
Jó hírként közölték viszont a meteorológusok, hogy miután a hőmérséklet a déli szövetségi államokban egy héten át meghaladta a 40 Celsius-fokot, péntek estére enyhült kissé a hőség. A hőhullám következtében a múlt hét vége óta több ezer bozóttűz keletkezett a térségben.
Vasárnap egy avarba esett parázs miatt a nyugat-ausztráliai nagyváros, Perth egyik negyedében 56 ház porig égett, egy férfi életét vesztette. Pénteken egy második ember is meghalt a tűz miatt a Grampian-hegységben.
Victoria szövetségi állam fővárosában, Melbourne-ben is egész héten rendkívül nagy volt a hőség, még a déli féltekén szokásos nyárihoz viszonyítva is, ami miatt felfüggesztették az Australian Open tenisztorna mérkőzéseinek egy részét.
A Melbourne-től északra fekvő Grampian-hegységben tomboló tűzvészben mintegy 21 ezer hektár bozótos és erdőterület égett le, több mint száz helyi lakost és turistát kellett kimenekíteni.
A tűzvész nyomán pénteken égő gázok, füst, hamu alkotta köd borította be Victoria egyes területeit, ráadásul a szél sodorta égő törmelékek miatt újabb tüzek keletkeztek. A nap végén még 57 bozóttűz oltásán dolgoztak a tűzoltók. Victoria és Dél-Ausztrália szövetségi államokban a hőség miatt többen rosszul lettek, sokan kiszáradtak vagy napszúrást szenvedtek.
A victoriai mentőszolgálat szerint volt olyan óra, amelynek minden hatodik percében vettek fel beteget szívelégtelenséggel. Victoriában helyi idő szerint pénteken délután 43,9 Celsius-fok volt a hőség, de még este is 30 fokot mértek. Adelaide-ben 42,7 Celsius-fokot mértek, majd estére némileg ott is enyhült a kánikula.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


