Körözött vadorzó Ausztriában
Szökés közben rendőröket és mentőst sebesített meg
Szökés közben rendőröket és egy vöröskeresztes alkalmazottat lőtt meg egy évek óta körözött orvvadász Ausztriában.
2013.09.17 13:15MTI
Életét vesztette a lövöldözés és üldözés során meglőtt három rendőr és a helyszínre érkező vöröskeresztes gépkocsi sofőrje.
A Cobra különleges rendőri egység keddre virradóra Annaberg község közelében, egy erdőben kísérelte meg elfogni az autójában tartózkodó 55 éves férfit, aki azonnal tüzet nyitott rájuk, és menekülni próbált. Az egyik meglőtt rendőr később életét vesztette.
A férfi ezután lelőtt egy vöröskeresztes alkalmazottat, aki az akkor még életben lévő rendőr sebesüléseit próbálta ellátni, majd ezt követően a hatóságok által felállított úttorlasznál agyonlőtt egy második rendőrt is.
Nyoma veszett egy harmadik rendőrnek, eleinte azt gondolták, hogy az orvvadász túszul ejtette és a rendőr még életben van. Az osztrák belügyminiszter szóvivője később közölte, hogy megtalálták a harmadik rendőr holttestét, a férfit járőrautójában érte a halálos lövés.
A támadó szökés közben átült egy rendőrautóba, és elhajtott a helyszínről, s a fővárostól, Bécstől mintegy 70 kilométerre nyugatra fekvő Melk közeli tanyára menekült, ahol elbarikádozta magát. A nagy mennyiségű lőszerrel felszerelkezett férfi házát különleges rendőri egységek vették körül - tájékoztatott a belügyminisztérium.
A szóvivő elmondta, hogy a különleges egységek körbezárták a területet. Az osztrák hadsereg egy harckocsit is a helyszínre irányított.
A helyi rendőrség egyik névtelenséget kérő tisztségviselője délután telefonon közölte az AP hírügynökséggel, hogy eddig nem sikerült kapcsolatot létesíteniük a vadorzóval, akinek sokféle fegyvere, állítólag kézigránátja is van, és tüzet nyit bárkire, aki közelít a házához.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


