Nehéz a török médiamunkás élete (is)
Tucatszám börtönöztek be török újságírókat, állítja az ellenzék
A legnagyobb török ellenzéki párt szerint politikai okokból, koholt vádakra alapozva börtönzött be újságírókat Recep Tayyip Erdogan miniszterelnök kormánya - derült ki a Köztársasági Néppárt közleményéből.
2013.07.23 14:25MTI
Tüntetést oszlat a rendőrség Ankarában
A legnagyobb ellenzéki párt információi szerint a török kormány legalább 64, a médiában dolgozó személyt juttatott börtönbe, további 123 sajtós ellen jelenleg is bírósági eljárás folyik. A Köztársasági Néppárt szerint Erdogan kormánya egy "félig nyitott börtönné" változtatja az országot, ami kezd kényelmetlenné válni az újságíró társadalomnak.
Emberi jogi csoportok szerint Törökországban a sajtószabadság korlátokba ütközik, és a médiában mindennapos az öncenzúra.
A török kormány szerint a közelmúltban terrorizmus vádjával ítéltek el újságírókat, az ellenzék viszont úgy véli, hogy valójában szakmai tevékenységük miatt kerültek börtönbe.
Egy újságíró-szervezet szerint a kormányellenes tüntetések júniusi kezdete óta legalább 59 médiában dolgozó személyt bocsátottak el állásából vagy kényszerítettek felmondásra, köztük olyanokat, akik a tüntetőket támogató üzeneteket közöltek a közösségi médiában.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


