Algériai túszejtés
Algériai tájékoztatási miniszter: nagyobb lehet az áldozatok száma
Valószínűleg felfelé kell módosítani a szaharai földgázkitermelő telep elleni támadás halálos áldozatainak számát.
2013.01.20 13:58MTIA kormány eddigi mérlege szerint az iszlamisták elleni támadásokban 32 terrorista és 23 túsz vesztette életét. Összesen 685 algériai és 107 külföldi munkást sikerült kiszabadítani.
"A különleges erők folytatják a tigenturini gáztelep biztosítását, esetleges újabb áldozatokat keresve, mivel a belügyminisztérium eddig közölt mérlege ideiglenes - mondta Szaíd Belaid. - A végleges adatok a következő órákban válnak ismertté."
Az algériai hatóságok legalább egy algériai haláláról számoltak be, a külföldi áldozatokról és eltűntekről nem közöltek számokat, azt az illető országokra bízták. Japán tíz, Norvégia öt, Malajzia két állampolgárát keresi. A brit kormány három brit állampolgár haláláról tud, és további három halálát pedig valószínűsíti. A megerősített halottak között van egy francia, egy amerikai és egy román.
Az algériai tájékoztatási miniszter azt is elmondta vasárnap a rádióban, hogy az iszlamista támadók "legalább hatféle nemzetiségűek, arab, afrikai és nem afrikai országokból valók". A köztévé előző este - "magas rangú katonai illetékesekre" hivatkozva - ennél pontosabb listát is közölt: eszerint líbiai, holland, tunéziai, szíriai, egyiptomi, mali, jemeni és kanadai állampolgárok voltak a túszejtők.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


