Telefonon
Obama a szíriai helyzetről tárgyalt
A brit miniszterelnök szerda este megvitatta a francia és az amerikai elnökkel, miképp támogassák a szíriai ellenzéket, amely fegyveres harcot vív a kormányerőkkel a Bassár el-Aszad elnök hatalma ellen 17 hónapja kirobbant népfelkelésben.
2012.08.23 08:14MTIA Downing Street közleménye szerint a szabadságáról visszatérő David Cameron külön folytatott telefonos megbeszélést Barack Obamával, majd Francois Hollande-dal. Az amerikai elnökkel egyetértettek abban, hogy Szíria vegyi fegyvereinek bevetése vagy az azzal való fenyegetés, '"teljességgel elfogadhatatlan lenne", és a konfliktushoz való "hozzáállásuk felülvizsgálatára" kényszerítené őket.
"A brit miniszterelnök Hollande-dal és Obamával is megvitatta, hogyan fokozzák az ellenzéknek nyújtott támogatásukat, annak érdekében, hogy véget lehessen vetni a Szíriában zajló megdöbbentő erőszakcselekményeknek, és stabilitást lehessen teremteni" a közel-keleti országban - hangoztatta közleményében a brit miniszterelnöki hivatal.
A francia elnöki hivatal közlése szerint, megbeszélésük során Francois Hollande megerősítette "Franciaországnak azt az álláspontját, miszerint a lehető leghamarabb be kell indítani Szíriában a Bassár el-Aszad távozását is magában foglaló politikai átmenetet. "Emellett megerősítette (Franciaországnak) azt az elkötelezettségét, hogy hatékony segítséget nyújt a szíriai ellenzéknek a terepen is" - tette hozzá az Elysée palota.
A Downing Street szerint Hollande és Cameron "100 százalékig egyetértettek" a szíriai válság által felvetett humanitárius és katonai kérdésekben. A brit miniszterelnök és a francia államfő úgy vélték, hogy országaiknak "kiterjedtebb" munkát kell végezniük annak meghatározására, hogyan segítsék majd az új szíriai kormányt, "Aszad elkerülhetetlen bukását követően".
A három nyugati hatalom vezetője megvitatta a görög helyzetet is, üdvözölve az Európai központi Banknak (EKB) az euró védelmében utóbbi időben hozott határozott intézkedéseit. A brit és a francia vezető ugyanakkor "egyetértett abban, e lépésekkel együtt továbbra is szükség van arra, hogy Görögország stabilizálja saját gazdaságát, elejét véve az eurózónára gyakorolt újabb vészes hatásoknak".
Megbeszélésüket a felek azzal egy időben tartották, hogy Antonisz Szamarasz görög miniszterelnök diplomáciai körútra indult, hogy elérje európai partnereinél, adjanak több időt az Athén számára előírt reformok megvalósítására.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06