"Diktátorként viselkedik"
Janukovics: Timosenkónak köze volt egy politikai gyilkossághoz
Vihart kavart Viktor Janukovics ukrán elnök szerdán, miután egy sajtónyilatkozatában azt mondta, hogy politikai ellenfelének, Julija Timosenko exkormányfőnek valóban köze volt ahhoz a 16 évvel ezelőtti politikai gyilkossághoz, amellyel nemrég megvádolták.
2012.06.13 20:17MTI"Timosenko részvételével hajtották végre azokat a bűncselekményeket, amelyekkel kapcsolatosan nemrég indult bűnvádi eljárás. Ez nem titok a világ előtt, ez megtörtént. Scserbany meggyilkolása is. Volt rá indíték" - jelentette ki az ukrán államfő a Bloomberg hírügynökségnek adott interjújában.
A kijelentésre reagálva a Timosenko vezette Haza (Batykivscsina) párt azzal vádolta meg Janukovicsot, hogy diktátorként viselkedik, s gyakorlatilag előre kimondta az ítéletet. A Haza párt szerint ez az ukrán jogrend összeomlását jelzi.
Janukovics egy későbbi nyilatkozatában, amelyet az Interfax-Ukrajina hírügynökségnek adott, már azt mondta, hogy csak bíróság mondhatja ki: bűnrészes volt-e Timosenko a gyilkosságban, vagy nem.
"Ha a bíróság bebizonyítja, hogy Timosenkónak köze volt Scserbany megöléséhez, amiről mostanában sokat ír a sajtó, akkor az ügy teljesen új fordulatot vesz. De ismétlem, ez a bíróság kizárólagos joga, nem másé" - idézte az ukrán hírügynökség az államfőt.
Jevhen Scserbany kelet-ukrajnai üzletembert, parlamenti képviselőt és feleségét 1996-ban ölte meg egy bérgyilkos a donyecki repülőtéren. Renat Kuzmin főügyész-helyettes tavaly októberben azt mondta, bizonyítékuk van arra, hogy Pavlo Lazarenko akkori kormányfővel együtt Timosenko is bűnrészes a gyilkosságban, egy tanúvallomás szerint a bérgyilkost Lazarenko és Timosenko számlájáról fizették ki. Május 30-án Viktor Psonka ukrán főügyész viszont azt közölte, hogy Timosenkót tanúként fogják kihallgatni az ügyben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06