"Soha sem adják fel"
Még nagyobb teljesítményű rakétát akar kifejleszteni Észak-Korea?
A múlt heti észak-koreai rakétaindítás egy ötéves űrprogramba illeszkedik, amelyet a phenjani rendszer "gazdasági fejlődése" nevében indított, és amelynek a célja még nagyobb teljesítményű rakéta kifejlesztése.
2012.04.16 13:20MTIAz idén indított programban részt vevő, nevének elhallgatását kérő egyik észak-koreai vezető azt állította, hogy Phenjan a pénteken, két perccel a fellövés után felrobbant Unha-3-nál is nagyobb teljesítményű hordozórakéta gyártására törekszik – állította a Japánban megjelenő Csoszan Sinbo című lap. "A(z észak-koreai) tudósok és mérnökök soha sem adják fel", a kudarc ellenére sem – egy Phenjan-barát lap.
Ri Mjong Bak dél-koreai elnök hétfőn óvta a krónikus élelmiszerhiánytól szenvedő kommunista rendszert a költséges fegyverkezési versenytől.
Phenjan pénteken sikertelen rakétaindítást hajtott végre, amelynek célja Észak-Korea szerint polgári földi megfigyelő űrhold pályára helyezése volt, az Egyesült Államok azonban hosszú hatótávolságú ballisztikus rakétával végzett tesztnek minősítette a kilövést.
"Az egyetlen túlélési mód Észak-Korea számára az, ha lemond az atomfegyverekről és együttműködik a nemzetközi közösséggel a reform és a nyitás érdekében" – tette hozzá a dél-koreai elnök.
A nyugati nagyhatalmak és szövetségeseik azzal vádolják Phenjant, hogy több atombomba van a birtokában, és kísérleti atomrobbantásokat hajt végre rakétára szerelhető atomtöltetek előállítása érdekében.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:09 Lövöldözés egy kaliforniai főiskolán
- 20:08 Angliában kitiltják a transznemű nőket a női futballból
- 18:56 Kettős jubileum a pápai Nagytemplomban
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06