Visszaélt hivatali hatalmával?
Három évet kapott Timosenko volt környezetvédelmi minisztere
Hivatali hatalommal való visszaélés vádjával háromévi börtönre ítélték Julija Timosenko bebörtönzött volt kormányfő egykori környezetvédelmi miniszterét.
2012.04.06 18:50MTIHrihorij Filipcsuk a Timosenko-kormány harmadik tagja, akit elítéltek. Maga a volt kormányfő hétévi börtönbüntetését tölti a kacsanyivkai női börtönben - hivatali hatalommal való visszaélés vádjával ítélték el -, volt belügyminiszterére, Jurij Lucenkóra négyévi elzárást szabott ki a bíróság.
Filipcsuk a vád szerint a fekete-tengeri olajlelőhelyek feltárására vonatkozó együttműködési szerződés ügyében a nemzetközi bíróságokon eljáró ügyvédi irodával való szerződéskötéskor követett el hivatali visszaélést.
A Timosenko vezette Haza párt, amelynek Filipcsuk is tagja, pénteki nyilatkozatában Viktor Janukovics elnök részéről való bosszúállásnak minősítette az ítéletet.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
- 6:40 Az EU továbbra sem ismeri el a Krím és Szevasztopol orosz annektálását
- 22:38 Ukrán légierő: többen meghaltak és megsebesültek az éjjeli légitámadásban
- 20:37 Az autóbuszokon letölthető, ingyenes digitális könyvekkel népszerűsíti az olvasást a madridi önkormányzat
- 18:27 Többen meghaltak és több mint százan megsebesültek az éjszakai iráni rakétatámadásokban
- 16:58 BM: a közlönyben megjelent kormányhatározat nem a TAJ-kártyára vonatkozik
- 14:55 Megkapta a jogvédelmet a főváros, az Államkincstár nem vonhatja le a szolidaritási hozzájárulást
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06