A párhuzamosok a végtelenben
Szexparák a választásokon: Gingrich nem "lewinskysta"
Newt Gingrich republikánus elnökjelölt-aspiráns szerdán visszautasította azt a párhuzamot, amelyet a floridai Univision televízió vont közte és a 90-es években ugyancsak házasságon kívüli viszonyt folytató Bill Clinton amerikai elnök között.
2012.01.26 07:39MTINewt Gingrich szerdán kijelentette, hogy nincs semmi hasonlóság az általa és a Clinton által folytatott affér között. Gingrich egyébként képviselőházi elnökként mindent megtett Clinton - lemondatással fenyegető - közjogi felelősségre vonásáért. Gingrich szerdán felháborodottan reagált az Univision spanyol nyelvű csatorna felvetésére, miszerint "ugyanabban az időben pontosan ugyanazt csinálta", mint Clinton.
Az elnökjelölt-aspiráns többször is megismételte, hogy a két eset merőben eltér egymástól. "Én nem hazudtam eskü alatt. Nem követtem el bűncselekményt" - hangsúlyozta New Gingrich, rámutatva, hogy a válása során az igazat mondta, nem úgy, mint Clinton, amikor Monica Lewinskiről kérdezték.
A műsorvezető, Jorge Ramos azonban nem tért el a témától, amire Gigrich ingerülten így reagált: "Itt hiányzik egy mentális szinapszis".
"Ez nem igaz!" - jelentette ki Gingrich, amikor Ramos felidézte neki második exfeleségének, Marianne-nak azt az állítását, hogy a volt házelnök nyitott kapcsolatot akart tőle, hogy így zavartalanul folytathassa a viszonyát az akkori szeretőjével és mostani hitvesével, Callistával.
Bill Clinton két évtizeddel ezelőtt Monica Lewinski fehér házi gyakornokkal, Gingrich pedig Callista Bisek kongresszusi asszisztenssel folytatott viszonyt. A volt házelnök második exfelsége múlt csütörtökön az ABC televíziónak nyilatkozva tárta a közvélemény elé a Gingrich-csel való házasságának addig csak a bulvársajtóból ismert részleteit. Meglepő módon azonban a fősodorbeli médiában való lelepleződése nem akadályozta meg Gingrichet abban, hogy szombaton megnyerje a republikánus előválasztást a mélyen vallásos és konzervatív Dél-Karolinában.
Elemzők szerint ebben a politikusnak az a bravúrja is közrejátszott, hogy amikor az elnökjelölt-aspiránsok vitájának múlt hét csütörtöki felvezetőjében John King, a CNN műsorvezetője rákérdezett a frissen kipattant botrányra, Gingrich ezt azonnal támadásként interpretálta és visszakézből ellenoffenzívába lendült az "elitmédia" manipulációi ellen.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


