Erőteljes nemzetközi segítséget vár a főbiztos
Dél-Szudán segítségre szorul
A nemzetközi közösség átfogóbb segítségnyújtását sürgette Dél-Szudán esetében Antonio Guterres, az ENSZ menekültügyi főbiztosa kedden a dél-szudáni fővárosban, Jubában tartott sajtótájékoztatóján.
2012.01.10 17:07MTI"Dél-Szudán egy újszülött ország, amely alig hat hónapja nyerte el függetlenségét, de máris számos humanitárius kihívással néz szembe" - vélekedett a világszervezet illetékese hozzátéve, hogy az afrikai országnak "a nemzetközi közösség erős szolidaritására" van szüksége.
Mint mondta, "óriási léptékű" problémák sújtják a világ legfiatalabb államát. Példaként említette, hogy jelenleg mintegy 300 ezer menekültet tartanak számon az országban, közülük sokan a szomszédos Szudánból érkeztek. Korábban egyedül Dél-Kordofán és Kék-Nílus államokból mintegy 80 ezren menekültek az ott dúló harcok elől dél-szudáni földre. Guterres külön említést tett arról a több százezer dél-szudániról is, akik a polgárháború idején északon kerestek menedéket, most pedig szeretnének végre hazatelepülni.
Az ENSZ menekültügyi főbiztosa ezenkívül szólt az ellenséges törzsek közötti erőszak megfékezésének szükségességéről is. Az új évnek már az első hétvégéjén arról érkezett jelentés, hogy a dél-szudáni Junglei régió egyik falujába benyomult 6 ezer törzsi harcos egy állítólagos szarvasmarhalopási üggyel kapcsolatban kialakult vita rendezése végett. A támadásnak több százan estek áldozatul az ENSZ információi szerint.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06