Regionális programot fogadott el a közgyűlés
Projektet indítottak a tébécé terjedése ellen Kárpátalján
A tébécé terjedése elleni ötéves regionális programot fogadott el kedden, Ungváron a Kárpátalja megyei tanács (közgyűlés).
2011.12.13 13:28MTIA testület a 2012–2016-es időszakra szóló tébécé elleni projekt megvalósítására 32,5 millió hrivnyát (csaknem 950 millió forintot) irányozott elő az ukrajnai megye költségvetéséből. Ebből az összegből 6,4 milliót már 2012-ben felhasználhatnak a veszélyes kór terjedése elleni küzdelemre – adta hírül a mukachevo.net munkácsi hírportál.
A nyolc fejezetből álló program céljai között szerepel a többi között a tébécé elleni egészségügyi hálózat megerősítése, a betegség szűrésének fokozása, a megelőzés és gyógyítás hatékonyságának növelése, különös tekintettel a tébécé multirezisztens és az AIDS-szel együtt fellépő formáinak a visszaszorítására. A projekt civil szervezetek bevonását is előirányozza a tüdőbaj elleni küzdelembe.
Ukrajnában a tuberkulózis 1995-ben, a lakosság szociális helyzetének a romlásával együtt kezdett el járványszerűen terjedni, s a fertőzések száma 2006-ban volt a legmagasabb. Ettől az évtől lassú javulás kezdődött, így 2010-ben 100 ezer főre 68,4 tébécés fertőzés jutott.
Kárpátalján gondot jelent, hogy a tébécés betegekkel foglalkozó egészségügyi intézmények a gyenge finanszírozás miatt nem képesek magas szintű ellátást nyújtani. Nem jut elegendő pénz a páciensek megfelelő élelmezésére és hatékony gyógyszeres kezelésére. Ezen a helyzeten lesz hivatott javítani a most elfogadott, tébécé elleni regionális program.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


