Merénylet francia békefenntartók ellen
Az út mellett robbant a pokolgép Libanonban
A világszervezet dél-libanoni missziója (UNIFIL) közölte: öt francia ENSZ-katona megsebesült pénteken Dél-Libanonban, miután egy út mentén elhelyezett pokolgép robbant fel a gépkocsijuk mellett.
2011.12.09 17:25MTIAz idén ez volt a harmadik támadás a közel-keleti országban állomásozó kéksapkások ellen. Egyelőre egy csoport sem vállalta a merényletet. A térségben tevékeny Hezbollah radikális síita mozgalom elítélte a támadást.
A Jerevánban hivatalos látogatáson tartózkodó libanoni elnök, Michel Szulejman ígéretet tett arra, hogy a biztonsági erők mindent megtesznek a tettesek kézre kerítésére.
Az izraeli határ közelében szolgálatot teljesítő ENSZ-misszió 12100 főt számlál. Jelenleg 1300 katonával a francia kontingens az egyik legnagyobb létszámú.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
- 14:59 Az Egyesült Államok törölte Romániát a vízummentességi programból
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06