Három gyermek is van a rabok között
Kairó is foglyot cserél: egyetlen izraelinek 81 egyiptomi az ára
Egy hivatalosnak tekintett kairói lap szerint Egyiptom is bekapcsolódik az izraeli-palesztin fogolycserébe: egy kémkedés vádjával letartóztatott izraeliért visszakapja 81 állampolgárát.
2011.10.16 15:57MTIA júniusban letartóztatott Ilan Grapel a helyi sajtó szerint a Moszad izraeli titkosszolgálat ügynöke, aki állítólag adatokat akart gyűjteni Egyiptom gazdasági és katonai érdekeltségeiről. Izrael tagadja a vádat.
Az al-Ahram című kormánylap szerint "minden jel arra mutat, hogy nem Gilád Salit ügye lesz az egyetlen, amelyet megoldanak az arabok és izraeliek között a következő napokban... Valamivel később egy másik csere is lesz, méghozzá Egyiptom és Izrael között, s ennek során Ilan Grapel kémet szabadon engedik, cserébe az izraeli börtönökbe fogva tartott összes egyiptomiért" - írta a lap, amely szerint 81 személyről, köztük három "gyerekről" van szó.
Az al-Ahram úgy tudja, hogy az erről szóló tárgyalások már majdnem lezárultak. A kiszabaduló egyiptomiak szinte mindegyikének az ügye nem politikai jellegű, hanem egyebek között tiltott határátlépéssel, kábítószer-csempészettel vagy illegális fegyverviseléssel vádolják őket.
Grapel ügyének megoldása előtt a lap szerint az nyitotta meg az utat, hogy Salit esetében sikeres volt az egyiptomi közvetítés, és hogy Izrael hivatalosan bocsánatot kért egyiptomi katonák lelövéséért.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


