Ezentúl feltüntetik az ételek kalóriatartalmát
A britek "képébe" vágja az igazságot a McDonald's
Nem menekülhetnek többé a britek az igazság elől: a szigetországban működő McDonald's gyorsbüfék ugyanis e héttől minden egyes étel és ital kalóriatartalmát feltüntetik a hatalmas menütáblákon.
2011.09.05 18:50MTIA világcég 1200 nagy-britanniai vendéglője csatlakozott a brit egészségügyi minisztérium kalóriafeltüntető kezdeményezéséhez, amelynek célja az elhízás elleni harc és az egészségesebb táplálkozás népszerűsítése - jelentette be vasárnap a gyorsétteremlánc.
A hamburgerek és egyéb harapnivalók kalóriaértékére vonatkozó információkat már most is meg lehet nézni a hálózat hivatalos honlapján, vagy a tálcákra fektetett papíralátétek hátulján, de ez az első alkalom, hogy az Egyesült Államokon kívül működő McDonald's-okban is ilyen szembetűnően fogják feltüntetik a számadatokat.
Az étteremlánc hasonló menütáblákat használ New Yorkban is, ahol Amerikában elsőként vezettek be 2008-ban kalóriafeltüntetést előíró törvényt. A brit kezdeményezéshez önkéntesen csatlakozhatnak az éttermek, és a program sikerességét a különböző vállalatokkal való együttműködés is segíti. A kalóriafeltüntetés mellett a McDonald's arra is ígéretet tett, hogy kivonja ételeiből a mesterséges transzzsírokat.
A brit programhoz a KFC, a Pizza Hut és a Starbucks is csatlakozott.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


