Rácsatlakoztatták
Már termel az első iráni atomerőmű
Áramot termel az első iráni atomerőmű, miután rácsatlakoztatták az országos villamosenergia-ellátó rendszerre - jelentette be vasárnap az Nemzetközi Atomenergia-ügynökség iráni hivatalának szóvivője.
2011.09.04 14:22MTIA busehri erőművet szombat éjszaka, helyi idő szerint éjfél előtt harminc perccel csatlakoztatták rá az áramellátó rendszerre. Az ezer megawatt összkapacitású üzem egyelőre 60 megawatt áramot termel.
Az ázsiai ország déli részén fekvő, orosz segítséggel épült erőmű beindítását eredetileg a tavalyi év végére tervezték, de műszaki gondok miatt többször elhalasztották.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
- 14:59 Az Egyesült Államok törölte Romániát a vízummentességi programból
- 12:58 Több száz fiatal csapott össze egy hollandiai üdülőhelyen
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06