A földrengés erősségét 6,8-ra csökkentették
Földrengés Alaszka partjainál: nincs szökőárveszély
Az Amerikai Geofizikai Intézet (USGS) közölte: az első jelentések szerint 7,1-es erősségű földrengés rázta meg Alaszkát, az Egyesült Államok szövetségi államát pénteken.
2011.09.02 16:58MTIA hatóság figyelmeztetett: ilyen jelentős földmozgás szökőárt válthat ki. A földrengés erősségét később 6,8-as szintre csökkentették.
A földrengés fészke 35 kilométeres mélységben volt, Alaszka legnagyobb városától, Anchorage-től 1679 kilométerre, az Alaszkától az oroszországi Kamcsatkáig ívelő Aleut-szigetek környékén. Áldozatokról, károkról nem érkezett hír.
Az Alaszka partjaira vonatkozóan kiadott, szökőárveszélyre vonatkozó figyelmeztetést visszavonta az illetékes hatóság, miután csak egy kisebb tengerhullám érte el az alaszkai partoktól távolabb eső Atka szigetét.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06