Port kavartak a leopárdok
Nem csitul a vita Németországban a szaúdi fegyverszállítás ügyében
Nem csitul a vita Németországban a Szaúd-Arábiának szánt fegyverszállítások ügyében.
2011.07.11 10:23MTIAz ellenzéki Zöldek pártja hétfőn megerősítette, hogy jogi úton kívánja megtámadni a Merkel-kormány azon döntését, amelynek alapján Németország 200 Leopard típusú harckocsit szállít Szaúd-Arábiának.
Claudia Roth pártelnök egy hétfői interjúban nem csupán a fegyverszállítás tervét bírálta, hanem elítélte azt is, hogy a konzervatív-liberális koalíció az ügylettel kapcsolatban teljes hallgatásba burkolódzik, és még a parlamentet sem hajlandó tájékoztatni.
"A Bundestag ilyen méretű lebecsülésére, illetve a politikai kultúra ilyen mértékű lábbal tiprására a háború utáni Németországban még nem került sor" - vélte a pártelnök.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:04 Gál Péter: tavaly 1,7 millió hektoliter bort fogyasztottak Magyarországon
- 8:03 KSH: a bruttó átlagkereset 708.300 forint volt,
- 6:02 MVM: júliustól kizárólag elektronikus energiaszámlát kapnak a nem lakossági ügyfelek
- 20:59 Olasz bíróság: a migránsokat szállító civil hajóknak saját országukban kell kikötni
- 18:58 Számlagyárat lepleztek le a Budapesti Nagybani Piacon
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06