Startol a lengyel elnökség
Erős kezdés: "Erős Lengyelországot erős Európában"
Bronislaw Komorowski lengyel elnök leszögezte: az Európai Unió Tanácsának soros elnökeként Lengyelország az európai közösséget szeretné erősíteni a következő hat hónapban.
2011.07.01 14:10MTI"Célunk egy erős Lengyelország az erős Európában" - magyarázta az államfő a lengyel uniós elnökség kezdete alkalmából tartott ünnepi parlamenti ülésen.
Mint Komorowski hangsúlyozta, országa a nehéz időkben "felelősségteljes és optimista" irányítója kíván lenni az EU-nak. "Lengyelország nemcsak Európa szívében fekszik, hanem mától kezdve itt dobog az egész kontinens szíve" - húzta alá a képviselőház tagjaiból és a szenátusból álló nemzetgyűlés előtt.
Az 1989-es demokratikus fordulatig a Szolidaritás nevű lengyel szabadságmozgalom aktivistájaként tevékenykedő Komorowski elmondta, hogy a lengyel nép jól tudja, milyen értékei vannak az európai integráció eszméjének.
A lengyel elnök szimbolikusnak nevezte azt a tényt, hogy Lengyelország soros elnöksége éppen 20 évvel a Varsói Szerződés felbomlása után veszi kezdetét. Komorowski emlékeztetett: a Szovjetunió által irányított, a keleti blokkot tömörítő katonai szervezetet Moszkva a tagok, mint például Lengyelország és Magyarország felügyelet alatt tartására használta.
Varsó éjfélkor vette át Budapesttől a soros elnökség irányítását. Orbán Viktor miniszterelnök kora délután Varsóban személyesen adja át lengyel kollégájának, Donald Tusknak a stafétabotot.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


