Egy muzulmán vevőnek próbálták eladni
Uráncsempészeket fogtak Moldovában
A moldovai rendőrség közölte: letartóztattak Moldovában hat helyi állampolgárt, akik több kilogramm radioaktív anyagot - 235-ös izotópszámú uránt - akartak eladni egy afrikai, muzulmán országból való vevőnek.
2011.06.29 16:54MTIA kelet-európai ország hatóságai március óta követték nyomon a gyanúsítottakat, mielőtt hétfőn lecsaptak volna. A nyomozást az ukrán, a német és az amerikai szervek is segítették.
Az urániumot tartalmazó kisebb láda már egy héttel a letartóztatások előtt Chisinauban, a hat gyanúsított egyikének lakásán volt, de a hatóságoknak még időre volt szükségük, hogy megtalálják a vevőt.
A moldovai rendőrség közölte, nem tudják, a csempészek honnan szerezték az atomfegyverhez is felhasználható radioaktív anyagot, és egyelőre azt sem, milyen mértékben volt dúsítva.
Szakértők régóta figyelmeztetnek, hogy a Szovjetunió megszűnésével megnőtt a veszélye annak, hogy az utódállamokban hasadóanyagok és más, úgynevezett "piszkos" bomba készítéséhez fölhasználható radioaktív anyagok illetéktelen kezekbe jutnak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


