Rendőröket akartak megtámadni
Nőnek öltözött terroristavezért fogtak el Afganisztánban
Nőnek álcázott terroristavezért fogtak el két társával együtt Észak-Afganisztánban - közölte kedden a NATO.
2011.06.28 17:19MTIA nemzetközi szövetségesek és az afgán erők közösen csaptak le hétfő éjjel az al-Kaidához köthető Üzbegisztáni Iszlamista Mozgalom terrorcsoport vezetőjére és két társára Kunduz városban.
A három őrizetbe vett férfi nevét nem hozták nyilvánosságra.
A NATO közleménye szerint a tálibok által támogatott terroristák afgán rendőröket akartak megtámadni, illetve további afgán biztonsági erők ellen terveztek öngyilkos merényletet. A csoport vezetője burkát viselve nőnek álcázta magát.
Az elmúlt két hónapban többször előfordult, hogy terrorista férfiak muzulmán női viseletet öltve próbálták megtéveszteni az afganisztáni rendfenntartókat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


