Még pofonokat is osztott a 65 éves bácsi
Három évet kapott a parkolási vitát baltával lerendező férfi
Az első fokon kiszabottnál rövidebb, de teljes egészében letöltendő, három év börtönbüntetésre ítélte a Győri Ítélőtábla jogerősen csütörtökön azt a férfit, aki a vád szerint egy parkolási vita végén baltával ütötte meg egyik szomszédját, egy másikat pedig megpofozott.
2011.02.03 11:28MTIAz első fokon eljáró Győr-Moson-Sopron Megyei Bíróság halmazati büntetésül öt év - fele részben négy évre felfüggesztett - börtönre és öt év közügyektől eltiltásra ítélte.
A döntés ellen az ügyész súlyosbításért, a vádlott a konkrét jogorvoslati kérelem megjelölése és indoklása nélkül fellebbezett.
A bíróság a tárgyaláson nem fogadta el a vádlott védekezését, hogy nem baltával, hanem puszta kézzel ütötte meg a sértettet, aki szerinte - többedmagával - körbeállta őt, és a "meglincselésére" készült.
Ugyanakkor az ítélőtábla enyhítő körülményként vette figyelembe, hogy a vádlott 65. évében jár, és cselekménye elkövetése idején - betegség miatt - korlátozottan volt csak beszámítható.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


