A szigetelés hibája okozhatta a tűzet
Nem emberi mulasztás okozta a zalakarosi tüzet
A fémlemez fedésű tetőtérben lévő elektromos vezetékek szigetelésének korai elöregedése és ennek hatására öngerjesztő melegedési folyamat okozhatta a tüzet január elején a zalakarosi Hotel Karos Spa apartmanépületében.
2010.02.12 16:35MTIEgri Gyula közölte: a szakértői véleményeket és a tűzoltóság vizsgálatának eredményét összevetve csak valószínűsíteni lehet a csaknem 150 millió forintos becsült kárt okozó tűz okát, ugyanis egyértelmű bizonyítékot nem találtak. A megállapítások szerint az a legvalószínűbb, hogy a villamos vezeték szigetelésének hibája miatt a melegedés hatására a párazáró fólia meggyulladt, ez vezetett a tetőtérben kiterjedt tűzhöz - tette hozzá.
A tűzoltóparancsnok kifejtette: a tűzeset keletkezésével kapcsolatban személyi felelősséget megállapítani nem tudtak, mert a körülményeket nem lehetett tisztázni, a lángok pedig olyan pusztítást végeztek, hogy nem maradtak bizonyítékok. Mint a pénteken elkészült vizsgálati jelentésből kiderül: hosszan tartó, lappangó tűz okozta a pusztítást.
Az ember által nem megközelíthető tetőszerkezetben levegő hiányában izzó égés alakult ki, feltehetően már a délutáni órákban, ugyanis a tetőt tartó szarufák teljes keresztmetszetükben átszenesedtek. Január 4-én éjszaka, nem sokkal éjfél előtt gyulladt ki, majd mintegy 600 négyzetméteren leégett a zalakarosi Hotel Karos Spa apartmanszállójának tetőszerkezete, megsemmisültek az ott lévő szolgálati lakások.
Nem történt személyi sérülés, de az első becslések szerint több száz millió forintos kár keletkezett a Zalakaros legnagyobb szállodájához tartozó épületben. A lángokat hajnali fél hat körül tudta megfékezni 40 tűzoltó, akik tíz gépjárművel, köztük három létrás kocsival vonultak ki a tűzhöz.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:04 Gál Péter: tavaly 1,7 millió hektoliter bort fogyasztottak Magyarországon
- 8:03 KSH: a bruttó átlagkereset 708.300 forint volt,
- 6:02 MVM: júliustól kizárólag elektronikus energiaszámlát kapnak a nem lakossági ügyfelek
- 20:59 Olasz bíróság: a migránsokat szállító civil hajóknak saját országukban kell kikötni
- 18:58 Számlagyárat lepleztek le a Budapesti Nagybani Piacon
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06