Hazánk az első kategóriás államok között

Emberkereskedelem: Magyarország elsősorban tranzitország

Az emberkereskedelemmel szembeni fellépés nemcsak bűnüldözési, hanem megelőzési és áldozatvédelmi kérdés is - fejtette ki Zanathyné Martin Györgyi ENSZ-nagykövet, aki a témakörrel foglalkozó, szerdán megnyílt bécsi konferencián részt vevő magyar küldöttséget vezeti. Közlése szerint Magyarország elsősorban tranzitországnak számít.

2008.02.13 15:56MTI

A maga nemében egyedülálló, az ENSZ égisze alatt szervezett eszmecserén 116 ország több mint ezerkétszáz küldöttje van jelen. A nagykövet asszony az MTI-nek elmondta, hogy Magyarország részese az emberkereskedelemre vonatkozó összes fontos megállapodásnak és dokumentumnak. A tanácskozás céljai közül egyebek között kiemelte a közös mérési platform megteremtését, hiszen jelenleg nagyon eltérő adatok állnak rendelkezésre az emberkereskedelem kiterjedtségéről.

Hangsúlyozta azt is, hogy mivel összetett problémáról van szó, az országok közötti együttműködés mellett óhatatlanul szükség van a civil szféra bevonására is. Mint mondta, Magyarország elsősorban tranzitország, kevésbé "kibocsátó", és csak kis mértékben célország. Az igazságügyi minisztériumnak a konferencián részt vevő szakértője közölte, hogy az egységes rendőrségi-ügyészségi statisztikai nyilvántartásban évente 40-50 emberkereskedelmi eset szerepel, de az adatban nincsenek benne a kerítési vagy kitartási ügyek, amelyek áldozatainak a száma több százra rúg.

Utalt arra is, hogy a sértettek vagy áldozatok oldaláról jóval kisebb mértékű adatgyűjtés és -szolgáltatás történik. Megemlítette, hogy az amerikai külügyminisztérium emberkereskedelemmel foglalkozó jelentése Magyarországot az első kategóriás államok közé sorolta: ide azok az országok tartoznak, amelyek nem csak elítélik, hanem megfelelő intézkedéseket is tesznek ellene.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.