Rasszista indíttatásból öltek
Vasárnap dőlhet el a roma- gyilkosok sorsa
A Nemzeti Nyomozó Iroda szóvivője szerint négy ember van őrizetben, de számuk a vasárnapi előzetes letartóztatás elrendeléséről szóló bírósági tárgyalásáig még változhat.
2009.08.22 16:58hirado.hu/ MTIBencze József országos rendőrfőkapitány pénteken rendkívüli sajtótájékoztatón jelentette be, hogy elfogták a hat halálos áldozatot követelő támadássorozat gyanúsítottjait.
Közölte azt is, hogy DNS-minta és több más bizonyíték is rendelkezésre áll a romák ellen elkövetett gyilkosságok elkövetésével gyanúsított 28 és 42 év közötti Hajdú-Bihar megyei férfiak előzetes letartóztatásához.
Az altábornagy akkor úgy fogalmazott: a házkutatások során lefoglalt bizonyítékok, és a korábbi támadások során begyűjtött adatok alapján megalapozottan gyanúsíthatóak a bűncselekménnyel.
A főkapitány hangsúlyozta: a rasszista indíték látszik prioritásnak a romák elleni támadásokban.
Tímár Zoltán az MTI-nek szombaton azt mondta: a bíróság vasárnap dönt az elfogott, péntek délután már őrizetbe vett férfiak előzetes letartóztatásáról.
A Nemzeti Nyomozó Iroda szóvivője a MTI-nek szombat délután azt mondta: négy ember van őrizetben, de számuk a vasárnapi előzetes letartóztatás elrendeléséről szóló bírósági tárgyalásáig még változhat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


