Hamis jogosítványokat honosítottak
Vesztegetés és hamisítás egy budapesti okmányirodában
Vesztegetéssel és okirat-hamisítással gyanúsítja a Nemzeti Nyomozó Iroda azt a budapesti okmányirodai ügyintézőt és afrikai menekült társát, akik legkevesebb negyven külföldit és néhány magyar állampolgárt juttattak jogosulatlanul magyar jogosítványhoz - írta a pénteki Magyar Nemzet.
2008.02.01 08:14Magyar NemzetHivatalos személy által elkövetett, közokirat-hamisítással és kötelességszegéssel elkövetett vesztegetéssel gyanúsítja a Nemzeti Nyomozó Iroda korrupció elleni osztálya az okmányirodai ügyintézőt és csaknem negyven társát - tájékoztatta a lapot Kapus Sándor alezredes, az osztály vezetője. Hozzátette: az ügyet vádjavaslattal a napokban zárták le. A 2005-ben kezdődött a bűncselekményben a jogosítványok honosításáért a kérelmezők száz- és kétszázezer forint körüli összegeket fizettek a fő szervezőnek. A nyomozásban az is kiderült, hogy a Niger, Kongó, Zaire által állítólagosan kiállított vezetői engedélyek hamisak voltak. A honosított okmány könnyebbséget jelentett az Európai Unió területén való szabad mozgásban, illetve a jogellenes bevándorlók az esetleges ellenőrzéskor ezzel tudták magukat igazolni. Szakértők szerint így a bűncselekmény nemcsak a közlekedés biztonságára jelentett veszélyt, hanem migrációs és egyben nemzetbiztonsági kockázatot is rejtett magában - olvasható a cikkben. Az alezredes tájékoztatása szerint az eljárásban húsznál több gyanúsítottat vontak eddig felelősségre, és legalább ugyanennyi ellen elfogatóparancsot adtak ki. A fő szervező afrikai férfi is szökésben van, őt európai elfogatóparanccsal keresik.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


