Gyilkosság
Kénsavval teli hordóban oldotta fel apja holttestét
Hét évre ítélték az apagyilkos ózdi férfit.
2023.09.15 16:23MTIA Miskolci Törvényszék hét év börtönre ítélte azt a férfit, aki megölte apját, majd a holttestet feldarabolta és egy kénsavval teli hordóban feloldotta - tájékoztatta a bíróság pénteken az MTI-t. Az ítélet nem jogerős.
A közlemény szerint a vádlott és édesapja 2020 szeptemberében együtt italozott ózdi családi házukban. Összevitatkoztak, majd a sértett egy kalapáccsal fenyegette meg a fiát. Erre válaszul a vádlott előbb ököllel, majd a dulakodás közben elvett kalapáccsal kétszer fejen ütötte apját, aki belehalt a bántalmazásba.
A vádlott el akarta tüntetni a holttestet, ezért két nappal később interneten keresztül hordót és kénsavat vásárolt, majd az addig a kamrában lévő holttestet egy fűrésszel feldarabolta és a testrészeket egyenként feloldotta.
A szúrós és erősen kellemetlen szagra a szomszédok figyeltek fel és értesítették a rendőrséget; a vádlott a kihallgatásán beismerte tettét - írták.
A Miskolci Törvényszék a büntetés kiszabásakor enyhítő körülményként vette figyelembe "a férfi személyiségében kirajzolódó körülmények mellett büntetlen előéletét, beismerő vallomását, őszinte megbánását és együttműködő magatartását" - írták a közleményben.
Ugyanakkor a törvényszék súlyosító körülményként értékelte, hogy a férfi a bűncselekményt közeli hozzátartozója sérelmére követte el, valamint a hasonló jellegű cselekmények vármegyei és országos szintű elszaporodottságát.
Az ítélet nem jogerős, a vádlott, az ügyész és a védő is három munkanapot tartott fenn a nyilatkozattételre.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:42 Ónos eső - Másodfokú riasztást adtak ki egyes észak-magyarországi járásokra
- 6:42 Orbán Viktor: itt a repülőrajt!
- 20:11 A rákosrendezői rozsdaövezetben a Grand Budapest projekt miatt élénkülés várható a környék lakáspiacán
- 18:10 Mol: folytatódik a gárdonyi csőtörés következményeinek felszámolása
- 16:09 Az EU-ban nőtt az eladott új autók száma tavaly
- 14:08 NAV: az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény
- 12:06 Mini-Dubaj - A fejlesztő megvásárolta az érintett területet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06