Lesz előrelépés?
Tatárszentgyörgyi gyilkosság - Több szakértő véleményére vár az NNI
Több szakértői vélemény eredményére vár a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) a tatárszentgyörgyi bűncselekmény ügyében - erről Petőfi Attila, az NNI igazgatója beszélt szerdán az MTI érdeklődésére.
2009.02.25 13:59MTIPetőfi Attila elmondta: többek között fegyver-, vegyész-, nyom- és hemogenetikai szakértők szakvéleményét is kikérték a nyomozók. Az NNI igazgatója több részletet egyelőre nem kívánt elárulni a nyomozásról.
Tatárszentgyörgyön hétfőre virradóra agyonlőttek egy roma származású apát és kisfiát.
A rendőrség eleinte azt közölte: füstmérgezésben vesztették életüket, miután a házuk leégett, később elismerték azt, amit roma vezetők már korábban is tényként kezeltek, hogy az áldozatokat megölték.
Szerdán az országos rendőrfőkapitány arra utasította több beosztottját, hogy csütörtökön sajtótájékoztatón számoljanak be az elmúlt napokban történt bűncselekmények nyomozásainak eddigi eredményeiről.
A veszprémi rendőrkapitánynak a Cozma-gyilkosságról, Ármós Sándornak a kiskunlacházi és a tatárszentgyörgyi emberölésekkel kapcsolatban, Petőfi Attilának pedig a romák sérelmére elkövetett molotov-koktélos és fegyveres támadásokkal kapcsolatban folytatott nyomozások állásáról kell beszámolnia.
Ezen a tájékoztatón az ORFK bűnügyi igazgatója, Házi István is részt vesz majd, mint a bűnügyi szakterület felügyeletét ellátó vezető.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:43 Hogyan segíthet a pszichológia abban, hogy jobban érezzük magunkat fürdőruhában?
- 12:15 Zalaegerszegen tovább bővítik az északi ipari parkot
- 10:51 Előkerült a pilótafülke hangrögzítője az Air India lezuhant repülőgépéből
- 8:34 Sokkoló felfedezés Ausztráliában - ősi lábnyomok írhatják át az élet földi történetét
- 6:28 Nem sikerül a baba? - Ez a gyakori kórokozó egyszerűen lefejezi az emberi spermiumokat
- 22:37 Megfejtették a Föld 50 éve mélyen nyugvó geológiai rejtélyét
- 20:27 Irán kész leállítani Izrael hadigépezetét - súlyosbodik a konfliktus a Közel-Keleten
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06