Újraindult Bősnél a dunai hajóforgalom
Süllyedni kezdett egy teherhajó a Dunán, másfél napig szünetelt a forgalom
"A bősi csatorna és a zsilipkamrák szombat este nyolc órától teljes mértékben hajózhatóak" - közölte Jozef Moravcík, a szlovák hajózási vállalat igazgatója vasárnap a SITA hírügynökséggel.
2009.02.01 11:09MTIA dunai hajóközlekedést pénteken délután állították le, amikor egy Ausztriából Magyarországra tartó német teherhajón megcsúszott a rakomány, minek következtében az egyik uszály megbillent és süllyedni kezdett.
A 600 tonna acélt azonban végül is sikerült átrakni egy közelben lévő román teherhajóra, s a az uszályt és a vontatóhajót megmenteni.
Valószínű, hogy a balesetet a rakomány rossz rögzítése okozta. Az ügyet a rendőrség még vizsgálja. A hajó négyfős magyar legénységének nem esett baja, a rakomány pedig már meg is érkezett a magyarországi megrendelőhöz - közölte Moravcík. A vontatóhajót és az uszályokat a pozsonyi kikötőbe irányították.
A szlovák vízgazdálkodási vállalat az elmaradt bevételekért várhatóan kártérítést fog követelni a hajó német tulajdonosától - nyilatkozta még szombaton Roman Straka, a vállalat vezérigazgatója. Straka szerint a német teherhajó nem sérült meg, bár néhány helyen vízszivárgást észleltek.
A zsilipkamrában szintén nem keletkezett kár.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


