Valahol a hajléktalanság határán
Újabb kihűléses halálesetek Szabolcsban
Feltehetően kihűlés okozta a halálát annak a két férfinak, akikre hétfőn találtak rá a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kocsordon, illetve Újfehértón - közölte a megyei rendőr-főkapitányság.
2009.01.05 16:41MTIA rendőrség honlapján olvasható tájékoztatás szerint hétfő délután Kocsordon a szociális gondozó talált rá egy házban az ott lakó 53 éves férfi holttestére.
A férfi halálát valószínűleg kihűlés okozta: az adatok szerint úgy aludt el előző este, hogy előtte nem rakta meg a kályhát.
A másik kihűléses haláleset szintén Szabolcs megyében, Újfehértón történt, ahol komfort nélküli, fűtetlen házában találtak meg egy 55 éves férfit. Bűncselekményre utaló körülmény egyik esetben sem merült fel - írták a közleményben.
Az elmúlt időszakban tíz kihűléses haláleset történt Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, míg a korábbi télen összesen tizennégy. A rendőrségi közlés szerint az esetek többségében kocsmából hazafelé tartó emberek alszanak el az út mentén - nem ritkán saját házuk közelében -, vagy saját, fűtetlen lakásukban hűlnek ki.
Mire megtalálják őket, már nem lehet rajtuk segíteni.
Mint írták, a hajléktalanokra a rendőrség, a mentők, a polgárőrök és különböző segítő szervezetek kiemelt figyelmet fordítanak, ezért nem jellemző, hogy otthontalanok vesztenék így az életüket. Az idei téli időszakban a Szabolcsban kihűltek között nem volt hajléktalan.
Vecsei Miklós, a Hajléktalanokért Közalapítvány kuratóriumának elnöke korábban az MTI-nek azt mondta: telente 300-400-an halnak meg kihűlés miatt, közülük mintegy félszázan hajléktalanok, a többiek pedig "valahol a hajléktalanság határán", fűtetlen otthonukban fagynak meg.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


