Illegális bevándorlás
79 migráns bújt meg egy szerb kamionban Ártándnál - videó
A rendőrök 79 illegális bevándorlót találtak egy szerb kamionban péntek délelőtt az ártándi határátkelőnél.
2018.04.06 11:55MTIDobó Dénes, a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense elmondta, a román határnál lévő, Ártánd és Bors közötti közúti határátkelőnél egy szerb rendszámú kamion jelentkezett belépésre. A magyar-román közös határforgalom-ellenőrzés keretében a román útlevélkezelő a szerb sofőr okmányait ellenőrizte, közben a magyar rendőrök átvizsgálták a járművet és annak pótkocsiját. Ekkor vették észre, hogy a raktér nem megfelelően van lezárva.
A tételes átvizsgáláskor a rendőrök a kamionban több zsák brikett között 79 illegális migránst találtak megbújva, akik többsége iraki, illetve szír állampolgárnak vallotta magát.
Az illegális bevándorlókkal szemben az eljárást a román határrendőrség folytatja le.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


