Újabb áldozat
Szerepi alkoholmérgezés: meghalt az egyik beteg
Szerepről és környékéről múlt év december 18-án és 19-én 21 embert szállítottak négy egészségügyi intézménybe metil-alkohol-mérgezéssel.
2018.01.02 18:23MTISzilveszter napján meghalt a december közepén metil-alkohol-mérgezést szenvedett egyik beteg, akit a Debreceni Egyetem belgyógyászati klinikáján ápoltak - közölte az intézmény kedden a honlapján. A Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyelete annyit közölt az MTI-vel, hogy egy középkorú nő hunyt el.
Szerepről és környékéről múlt év december 18-án és 19-én huszonegy embert vittek négy egészségügyi intézménybe metil-alkohol-mérgezéssel.
Az egyetem keddi közleménye szerint a debreceni klinikára tizenegy beteg került, közülük kilencet tünetmentesen, illetve saját felelősségére karácsony előtt hazaengedtek. A két életveszélyes állapotban lévő beteg közül az egyik "sokszervi elégtelenség következtében, december 31-én elhalálozott" - írták.
Tóthné Verő Tünde, Szerep polgármestere az MTI megkeresésére elmondta, a községből az egyetlen kórházi kezelés alatt álló beteg egy 18 éves, három gyermekes édesanya, az elhunyt nem szerepi volt.
A megyei rendőr-főkapitányság sajtóügyelete azt egyelőre nem hozta nyilvánosságra, hogy a szilveszter napján meghalt középkorú nő melyik településen élt. A nyomozás jelenleg is tart.
A rendőrség korábban azt közölte, hogy őrizetbe vették a szerepi mérgezés gyanúsítottját, aki a gyanú szerint Debrecen-Nagycserén állította elő azt a mérgező italt, amelytől többen kórházba kerültek. A 47 éves férfi az italokat ismerőseinek adta el, akik azokat szintén értékesítették.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) korábbi tájékoztatása szerint a pénzügyőrök több mint 200 liter, közkedvelt italok üvegeibe töltött, metil-alkoholt tartalmazó alkoholterméket foglaltak le Hajdú-Bihar megyében. Ezek az italok "szorosan kapcsolódnak a Szerepen történt mérgezésekhez" - közölte a NAV.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:10 Vegyi vészhelyzet Katalóniában: hatalmas klórgázfelhő szabadult el
- 16:45 30 napos tűzszünetet jelentett be Zelenszkij - Putyin nem kért belőle
- 15:00 Trump - Azonnali tűzszünetben állapodott meg India és Pakisztán
- 14:00 Hozz magaddal lapátot! - Elképesztő összefogás zajlik a Parajdi sóbánya megmentéséért - videók
- 12:50 Nyílt utcán, forgalomban csapott le a TEK egy ukrán állampolgárra a kémügy miatt - videó
- 10:46 Pakisztán védelmi minisztere - Jelenleg nincs napirenden az atomeszközök bevetése India ellen
- 8:42 Pakisztán nagyszabású katonai műveletet indított India ellen
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06