Gyermekvédelem
Pont került a visegrádi híresztelés végére
Nem történt semmilyen gyermekrablási kísérlet az elmúlt időszakban Visegrádon, csak néhány gyerek képzeletében történt meg ilyen eset, ezt állapította meg a rendőrség ezzel kapcsolatosan lefolytatott vizsgálata.
2017.09.26 21:58ma.huAz elmúlt napokban a közösségi médiában kapott szárnyra az a hangulatkeltő híresztelés, miszerint Visegrádon múlt hét pénteken edzésről hazatartó gyerekeket próbáltak meg egy autóba berángatni. Kedden néhány bulvárlap is átvette a híresztelést, annak ellenére, hogy a rendőrség már a kezdettől fogva azt nyilatkozta, hogy semmiféle hasonló esetről nem kaptak bejelentést. A híresztelést észlelve a Szentendrei Rendőrkapitányság munkatársai azonnal adatgyűjtésbe és tanúkutatásba kezdtek, és meghallgatták az érintetteket. Ennek eredményeként, az érintett gyermekek mai, szüleik jelenlétében lefolytatott, ismételt meghallgatása alapján megerősítést nyert, hogy a gyerekrablási kísérlet történetét ők találták ki, hogy társaikat megvicceljék, az valójában nem történt meg. A szentendrei rendőrök a gyermekek elmondása mellett az adatgyűjtés és a térfigyelő kamerák felvételeinek elemzése útján is kétséget kizáró módon meggyőződtek arról, hogy a történet kreált, a valóságban nem történt meg. A rendőrség ezúton is felhívja az internetet használók figyelmét arra, hogy az általuk látogatott közösségi oldalakon és egyéb nyilvános fórumokon ne terjesszenek és osszanak meg felelőtlenül bármilyen híresztelést, mert ezzel adott esetben indokolatlan félelmet és pánikhangulatot kelthetnek.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:31 HunGarian Baja - A fokozott tűzveszély miatt nem rendezik meg a tereprali versenyt Várpalotán
- 20:28 Hőség - A vezetékes ivóvíz felhasználásának mérséklését kéri a Fővárosi Vízművek
- 18:27 Vizes Eb - Kós Hubert aranyérmes 200 méteres hátúszásban
- 16:37 Tarló- és bozóttüzek pusztítanak több vármegyében
- 14:24 Magyar Péter: dunai fenékküszöb építését rendelte el a kormány
- 10:35 Augusztus 20. - Audiovizuális show keretében rendezik a tűzijátékot
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


