Gyújtóbomba
Befejezték a munkát a tűzszerészek a XII. kerületben
Az Alkotás utca 55.-nél, a MOM Park közelében társasházi építkezés közben egy ZAB-50-es típusú gyújtóbomba került elő.
2016.08.19 14:56MTIBefejezték a munkát a tűzszerészek a fővárosi XII. kerületi Alkotás utcában, ahol korábban egy előkerült robbanótest miatt lezárták a környéket - közölte Bátyi Edina, a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs altisztje péntek délután az MTI-vel.
Az Alkotás utca 55.-nél, a MOM Park közelében társasházi építkezés közben egy ZAB-50-es típusú gyújtóbomba került elő. A gyújtószerkezetet kiszerelték és a helyszínen megsemmisítették. A bombatestet a honvédség kijelölt robbantási területén semmisítik meg.
A tűzszerészi munkálatok idejére a környéket lezárták és kiürítették. A lezárást mostanra feloldották, az érintett épületekbe - köztük egy közeli hotelba - visszamehettek az emberek - közölte az altiszt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:24 Axiom-4 - Sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz a Dragon űrhajó Kapu Tiborral a fedélzetén
- 16:15 Hőség - Péntek éjfélig meghosszabbítják a harmadfokú hőségriasztást
- 8:53 Axiom-4 - Kapu Tibor elindult a Nemzetközi Űrállomásra
- 20:42 Hegyi Zsolt: nyugdíjba vonult az első olyan HÉV-szerelvény, amely elérte a 60 éves kort
- 18:41 KIM: társadalmi egyeztetés indult a szakképzési tanév rendjéről
- 16:39 Az AutoWallis vezeti be a régióban a NIO elektromos autómárkát
- 14:38 A Sanofi több mint 9 milliárd dollárért megvesz egy amerikai gyógyszergyártót
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06