Kábszer
Zacher Gábor: a kat hatása az amfetaminéhoz hasonlít
Az elmúlt egy hétben másfél tonna katot foglaltak le a rendőrök. A szert zöld teaként tüntették fel, és Afrikából Budapesten keresztül Nyugat-Európába szállították volna.
2016.04.27 23:04MTI
Screenshot
A kat nevű kábítószer hatása az amfetaminéhoz hasonlít, azonban gyengébb annál - közölte Zacher Gábor toxikológus az M1 aktuális csatorna szerda esti műsorában.
Elmondta, hogy a szer hatására megugrik a fogyasztó vérnyomása és szívverése.
A katleveleket a bagóhoz hasonlóan rágják, a kábítószer függőséget okozhat - tette hozzá.
Az M1 beszámolt arról, hogy az elmúlt egy hétben másfél tonna katot foglaltak le a rendőrök. A szert zöld teaként tüntették fel, és Afrikából Budapesten keresztül Nyugat-Európába szállították volna.
A katot gyaníthatóan illegális bevándorlóknak szánták, mivel nagyon keserű, ezért az európaiak nem szeretik. A szert jellemzően szomáliaiak és etiópiaiak fogyasztják, például az Egyesült Királyságban, Norvégiában és Svédországban - hangzott el.
A tudósítás szerint a kat kereskedelméből származó bevétel egy része feltehetően terroristákhoz kerül.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


