Kábítószer
Egy tonnányi drogot kapcsoltak le Ferihegyen
A szállítólevélen zöld tea megnevezéssel érkezett a Liszt Ferenc repülőtérre egy 18 dobozból álló küldemény. Ellenőrzése során kiderült, nejloncsomagokban zöld növényi törmeléket tartalmaz, amely a droggyorsteszt szerint kábítószer.
2016.04.27 08:18HavariapressCsaknem egy tonnányi, hazánkban még kevéssé ismert fajtájú kábítószert foglalt le a Nemzeti Nyomozó Iroda az elmúlt egy napokban a Liszt Ferenc repülőtéren, az ügyben három nyomozás is indult.
A Liszt Ferenc repülőtérre néhány nappal ezelőtt érkezett egy 18 dobozból álló küldemény, melynek szállítólevelén a zöld tea megnevezés szerepelt.
A hatóságok úgy döntöttek, hogy ellenőrzik a szállítmányt, ennek során kiderült, hogy a dobozok nejlon pakettekbe csomagolt zöld növényi törmeléket tartalmaznak, az azokban lévő anyag pedig a droggyorsteszt szerint kábítószernek minősül.
police.hu
A további nyomozás során kiderült, hogy a magyarországi címzettnek már korábban is érkezett hasonló légi szállítmány azonos feladótól - egy kenyai cégtől -, illetve az is, hogy az üggyel összefüggésben az osztrák rendőrök nemrég elfogtak három szomáliai férfit drogkereskedelem gyanújával, akik közül az egyik Budapesten lakott.
Mindezek alapján a rendőrök igazoltatták, majd elfogták azt a 39 éves nigériai állampolgárt, aki a címzett cég ügyvezetőjeként a vámot kifizetve el akarta szállíttatni az anyagot, majd azt a szomáliai származású, brit állampolgárságú nőt is, aki a nyomozás adatai szerint a pénzt adta a vám kifizetésére.
Ferihegyre egyébként a páros elfogása után is érkeztek hasonló küldemények, így az ügy kapcsán lefoglalt droggyanús anyagok együttes súlya megközelíti az egy tonnát.
A két elfogott külföldit a bíróság a múlt héten előzetes letartóztatásba helyezte kábítószer-kereskedelem gyanújával, emellett a Nemzeti Nyomozó Iroda további nyomozásokat is indított a drogkereskedők felderítésére.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


