Sikkasztás
Csaknem százötven autóvásárlót csapott be egy bajai ügyintéző
A nő a gépkocsik átírására kapott pénzeket elsikkasztotta, majd - hogy ezt leplezze - meghamisította a postai feladóvevényeket.
2016.02.08 10:32MTISzáznegyvenöt autóvásárlót vert át egy bajai ügyintéző két év alatt, a nő a gépkocsik átírására kapott pénzeket elsikkasztotta, majd - hogy ezt leplezze - meghamisította a postai feladóvevényeket. A Bajai Járási Ügyészség üzletszerűen elkövetett sikkasztással és hamis magánokirat felhasználásával vádolja az ügyintézőt.
A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség hétfői, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a 46 éves nő 2011 és 2013 között egyéni vállalkozóként járművek átíratásával, ügyintézésével foglalkozó irodát üzemeltetett Baján.
A járművek új tulajdonosaitól átvette az átíráshoz szükséges okiratokat, a vagyonszerzési illeték befizetésére szolgáló postai feladóvevényeket, ám az erre kapott pénzt nem fizette be, hanem nyomtató- és fénymásoló géppel a feladóvevényeket hamis postai bélyegzővel látta el.
Az ügyintéző az átíráshoz szükséges papírokat és a hamisított feladószelvényeket bevitte az okmányirodába, ahol az autókat átírták az új tulajdonosok nevére.
A vádlott az autótulajdonosok egy részének utólag megtérítette a hiányt, de 29-en még követelik káruk megtérítését, ugyanis a be nem fizetett illetéket az államnak meg kellett fizetniük.
Az ügyészség indokoltnak tartja, hogy a nőt eltiltsák foglalkozásától, és kötelezzék 2,5 millió forint vagyonelkobzásra. A vádlott bűnösségéről a Bajai Járásbíróság dönt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


