Valótlan gambiai segélyhívások
"Hívj, sürgős!" Eszünkbe ne jusson visszahívni a nem létező segélyvonalat!
Ismeretlen külföldi számok visszahívása esetén mindenki körültekintően járjon el, ha el akarják kerülni, hogy nem kívánt költségük keletkezzen.
2014.10.17 10:13MTI
Valótlan gambiai segélyhívásokra figyelmeztet a rendőrség. A napokban több hazai mobiltelefonszámra is magyar nyelvű segélykérő üzenetek érkeztek ismeretlen külföldi telefonszámról - írta közleményében az Országos Rendőr-főkapitányság.
A külföldi telefonszámok általában +220 nemzetközi hívószámmal kezdődnek, amely a Nyugat-Afrikában található Gambia hívószáma. A rendőrség közölte: megállapították, hogy a segélykérő üzenetek nem valódiak.
Ismeretlen külföldi számok visszahívása esetén mindenki körültekintően járjon el, ha el akarják kerülni, hogy nem kívánt költségük keletkezzen - figyelmeztetett a rendőrség.
Az MTI úgy tudja, az üzenetben mindössze annyi áll: "Hívj, sürgős!"
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


