Szikszón
Kétszer mentették meg a járőrök ugyanannak a hajléktalannak az életét
A férfi a járőröknek elmondta, hogy pár napja engedték ki a kórházból, de mivel nem volt hová mennie, így a fűtetlen épületben húzta meg magát, és már napok óta nem evett.
2014.01.29 14:14ma.hu
Az Encsi Rendőrkapitányság Szikszói Rendőrőrsének járőrei elsőként 2014. január 2-án találtak rá egy padon fekvő, kihűlés közeli állapotban lévő 58 éves helyi hajléktalan férfira. Az egyedülálló, lábain fagyási sérülésekkel küszködő férfit további ellátás végett akkor kórházba vitték a mentőszolgálat munkatársai.
Ezt követően 2014. január 24-én egy szikszói lakatlan, záratlan, romos házban a rendőrök ismét megtalálták a korábban kórházba segített személyt. A férfi ekkor a járőröknek elmondta, hogy pár napja engedték ki a kórházból, de mivel nem volt hová mennie, így ebben a fűtetlen épületben húzta meg magát és már napok óta nem evett. Az egyenruhások egyike ekkor saját szendvicsét adta át az átfázott illetőnek, akinek egészségi állapota miatt újra kórházba szállításáról intézkedtek.
A hajléktalan férfi hosszú távú elhelyezésének ügyében az őrs munkatársai a Máltai Szeretetszolgálattal léptek kapcsolatba, mely eredményeként a személyt a miskolci krízisközpontban sikerült elszállásolni.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:01 AI-botokkal manipulálták a felhasználókat - botrány a Zürichi Egyetem titkos Reddit-kísérlete körül
- 22:50 Catalin Predoiu belügyminiszter lett az ügyvivő miniszterelnök Romániában
- 20:49 San Diego partjainál többen meghaltak egy hajótörésben
- 18:48 Bejelentette lemondását Marcel Ciolacu román miniszterelnök
- 16:39 Nicusor Dan: nem a pártoknak, hanem a társadalomnak kell irányt választani Románia számára
- 14:46 CETIN Hungary - Energiahatékony távközlés MI-vezérelt hálózatokkal
- 12:44 Hét embert ítéltek el a párizsi olimpia LGBTQ-témájú nyitóünnepségével kapcsolatban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06