XVII. kerület
Megrongálták Wass Albert rákoskerti szobrát
Amellett, hogy a szobor arcát feketére festették, az emlékmű talapzatára fél méterszer fél méteres horogkeresztet fújtak.
2013.11.27 16:22MTI
Fotó: MTI, archív
Önkényuralmi jelképet fújtak festékszóróval Wass Albert író XVII. kerületi szobrának talapzatára, a szobor arcát pedig feketére festették - tájékoztatott a Rákosmenti Erőforrás Bizottság elnöke.
Dunai Mónika elmondta, hogy a rongálást szerda reggel vették észre és azonnal bejelentették a rendőrségen. Amellett, hogy a szobor arcát feketére festették, az emlékmű talapzatára fél méterszer fél méteres horogkeresztet fújtak - fejtette ki.
Hozzátette, hogy nemcsak a szobrot rongálták meg, hanem a Wass Albert nevét viselő tér utcanévtábláját is feketére festették.
Mint mondta, elítélik a közterületi rongálás minden formáját, a mostani esetet pedig különösen súlyosnak tartják az önkényuralmi jelkép használata miatt.
Az önkormányzat alkalmazottai civilekkel közösen lemosták a festéket, és a félelmet keltő esetre egy szál fehér rózsával válaszoltak, a virágot a szobor talapzatánál helyezték el.
A mintegy 180 centiméter magas szobrot öt éve, Rákoskert fennállásának 75. évfordulóján állították közadakozásból, civil kezdeményezésre.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


