Drámai helyzet
100 kilós bomba az oviban, több mint száz mozgásképtelen beteget telepítettek ki
Három megye (Fejér, Veszprém és Komárom-Esztergom) mentőszolgálata fogott össze, hogy szabad kapacitásukkal segítsék a kitelepítést.
2013.07.17 22:12MTI
Több mint száz mozgásképtelen vagy nehezen mozgó beteget kell kitelepíteni Székesfehérváron az egyik óvoda kertjében talált 100 kilogrammos tüzérségi lövedék miatt - mondta a mentőszolgálat megyei mentésirányítója szerda este az MTI-nek. Nátrán Albin tájékoztatása szerint három megye (Fejér, Veszprém és Komárom-Esztergom) mentőszolgálata fogott össze, hogy szabad kapacitásukkal segítsék a kitelepítést: szerdán 52 mozgáskorlátozott embert szállítottak a mentők mentőautókkal a székesfehérvári szociális otthonból Csákvárra egy másik intézménybe átmeneti időre, amíg a helyzet Székesfehérváron rendeződik.
Hozzátette: csütörtökön a városból további 50 beteget - akiknek az állapota lehetővé teszi - busszal szállítanak másik helyszínekre a városon belül, míg 20 székesfehérvári fekvőbeteget mentőautókkal szintén a településen belül visznek máshová. Várkonyi Melinda, az MH Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred kommunikációs tisztje szerda délelőtt tájékoztatta az MTI-t arról, hogy egy második világháborús százkilós robbanótestet találtak földmunkák közben a székesfehérvári Mancz János óvoda kertjében.
A környéket csütörtökön kiürítik, ami több mint tízezer embert érint, Cser-Palkovics András (Fidesz) polgármester minden érintettet együttműködésre kért. Dancs Norbert, a székesfehérvári járási hivatal vezetője sajtótájékoztatón elmondta: a szovjet gyártmányú, 203 milliméter átmérőjű romboló repeszgránátban 25 kilogramm a robbanótöltet. Hozzátette, a helyi védelmi bizottságot azonnal összehívták, a tűzszerészek jelzései alapján egy 400 méter sugarú körre teljes zárást és kiürítést kellett elrendelni csütörtök 8 óra 30 perctől.
Ötven méteres körzetben a gázszolgáltatás is szünetelni fog. Bóka Viktor, a város jegyzője szerdai határozatában korlátozta az érintett üzletek, ügyfélszolgálatok, kereskedelmi egységek, bankok, áruházak nyitva tartását, azok csütörtök reggel nem nyitnak ki. Kollár Levente, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság védelmi tisztje hangsúlyozta, hogy a robbanószerkezet jelenleg semmilyen veszélyt nem jelent a lakosságra.
Kapcsolódó írások:
- Bomba Székesfehérváron - több mint tízezer embert érint a kitelepítés
- Bomba Budán - mindenki hazatérhet
- Bomba Budán: zökkenőmentes volt a kiürítés
- Százkilós robbanótesten játszottak a fehérvári óvodások
- Bomba Budán - FRISSÍTVE
- Félmázsás légibomba miatt mintegy nyolcvan házat kell kiüríteni szerdán Budapesten
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:04 Gál Péter: tavaly 1,7 millió hektoliter bort fogyasztottak Magyarországon
- 8:03 KSH: a bruttó átlagkereset 708.300 forint volt,
- 6:02 MVM: júliustól kizárólag elektronikus energiaszámlát kapnak a nem lakossági ügyfelek
- 20:59 Olasz bíróság: a migránsokat szállító civil hajóknak saját országukban kell kikötni
- 18:58 Számlagyárat lepleztek le a Budapesti Nagybani Piacon
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06