EMC: elismerés nyolcadszor is
Nyolcadszor is vezető cég az EMC
Az információinfrastruktúra-megoldások terén világviszonylatban is vezetőnek számító EMC Corporation az IDC szerint 2007-ben nyolcadik egymást követő évben volt piacvezető a tárolószoftverek területén.
2008.03.22 13:45ma.huUgyancsak az IDC 2008. márciusi Worldwide Quarterly Storage Software Tracker jelentése tartalmazza azt az adatot, hogy az EMC globális tárolószoftver-bevételét tekintve a huszadik egymást követő negyedévben volt piacvezető.
A teljes évet és 2007 negyedik negyedévét tekintve az EMC egyaránt vezet négy tárolószoftver-kategóriában: a tárolóreplikációs, a tárolóeszköz-kezelési, a tárolóinfrastruktúra- és a tárolófelügyeleti szoftverek terén. A tárolóeszköz-kezelési szoftverszegmensben 2007-ben az EMC bevétele majdnem hatszor akkorára nőtt, mint a legközelebbi versenytársáé. Emellett a cég az előző évhez képest majdnem 10 százalékkal növelte bevételét az adatvédelmi és helyreállítási szoftverek területén egész éves viszonylatban, maga mögött hagyva a piacot és részesedést elnyerve a piacvezetőtől.
Az EMC szerint a vállalat 2007-ben 20 százalékos éves növekedéssel dicsekedhet a szoftverlicenc- és karbantartási bevételek esetében is, ha összeadjuk a tárolószoftverek piacán és más olyan szoftveres területeken szerzett vezető szerepét, mint a virtualizáció, a vállalati tartalomkezelés és archiválás, az erőforrás-kezelés és információbiztonság. A szoftverek az EMC teljes bevételének körülbelül a 40 százalékát teszik ki.
"Az EMC soha nem volt még jobb helyzetben ahhoz, hogy az információinfrastruktúra-megoldások teljes portfólióját biztosíthassa vásárlóinak" - mondta BJ Jenkins, a EMC Global Marketing részlegének rangidős alelnöke. "Az innovációt a végrehajtással és a piacot átrendező technológiákkal - például az adatduplikáció megszüntetése, biztonsági megoldások és folyamatos adatvédelem - kombinálva az EMC továbbra is megkönnyíti az új technológiák kiaknázását. Piacvezető tárolórendszereink és szolgáltatásportfoliónk, valamint szoftvertechnológiáink nagy választéka együttesen mindenféle méretű vásárló számára segítséget jelent az információs infrastruktúrák használatához, védelméhez, intelligenciával történő kiegészítéséhez, virtualizálásához és automatizálásához."
Az EMC a fentiek mellett 2008. március 6-án bejelentette, hogy a legfrissebb (2008 márciusi) IDC Worldwide Quarterly Disk Storage Systems Tracker Additionally jelentés szerint a cég 2007-ben a tizedik egymást követő évben volt a külső lemezes tárolórendszerek első számú gyártója.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


